Eleganckie kapelusze z kożuszkiem, berety, kaszkiety

Aby zimą czuć się modnie, pewnie siebie i atrakcyjnie, warto postawić na odpowiednio dobrane nakrycie głowy. Wybór jest niezwykle szeroki. Możemy sięgnąć po ciepłą czapkę uszatkę bądź postawić na stylowy kapelusz z kożuszkiem, beret lub kaszkiet. Decyzja nie jest łatwa, ale we właściwej czapce na pewno poczujemy się wyjątkowo.

Obecnie na światowych wybiegach mody są lansowane już nie tylko klasyczne czapki z pomponem, które jeszcze do niedawna cieszyły się chyba największym zainteresowaniem wśród kobiet. Dzisiaj do łask wracają kapelusze i berety, które są ozdabiane różnorodnymi motywami i dodatkami. Możesz sięgnąć po elegancki kapelusz z kożuszkiem bądź postawić na beret czy kaszkiet w jednolitym odcieniu.

Kapelusze z kożuszkiem są dość oryginalnymi nakryciami głowy, ale dzięki temu w takiej czapce można poczuć się naprawdę atrakcyjnie. Takie nakrycia głowy składają się w głównej mierze z ronda oraz tak zwanej główki. Prawdziwym hitem są kapelusze ozdabiane kożuszkiem – możesz wybrać kapelusz udekorowany prawdziwym lub ekologicznym futerkiem.

Również berety przeżywają swoją drugą młodość, chociaż jeszcze do niedawna tego rodzaju nakrycia nie cieszyły się dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodych kobiet. Obecnie producenci oferują nam coraz szerszy wybór beretów, które produkowane są w różnych wzorach, kolorach i fasonach.

Jak się okazuje, pierwsze berety były noszone już w epoce starożytności. Na przestrzeni wieków to nakrycie głowy przeszło wiele metamorfoz. Współczesne berety dla kobiet odznaczają się starannym wykonaniem, dzięki czemu takie czapki są nie tylko trwałe, ale i bardzo funkcjonalne. Początkowo w modzie były głównie berety wykonywane z filcu, natomiast obecnie w sklepach można znaleźć także berety aksamitne oraz dzianinowe.

Poza kapeluszami z kożuszkiem i beretami, modnymi nakryciami głowy są także kaszkiety z antenką. Obecnie są one produkowane zarówno z myślą o kobietach, jak i mężczyznach. Warto dodać, że pierwsze kaszkiety były nakryciami głowy typowo męskimi (takie czapki były noszone chociażby przez niektóre służby mundurowe). Jednak z biegiem czasu po kaszkiety zaczęły także sięgać panie.

Kaszkiety są modnymi nakryciami głowy, które idealnie pasują do płaszczy, marynarek oraz garniturów. Kaszkiet musi jednak zostać starannie dobrany do kształtu twarzy. Tego rodzaju czapka doskonale optycznie wysmukla rysy twarzy – wystarczy postawić na model z wydłużonym daszkiem. Na topie są kaszkiety z wełny, ale oczywiście te nakrycia są też produkowane z wielu innych materiałów.